Nalezneme je asi 1.5 -2 km od města Teplice nad Metují. Teplické skály jsou rovněž součástí CHKO Broumovsko, tak jako Adršpašské skály, s kterými tvoří souvislou plošinu. Skály byly známy již v 13. století, kdy byl na jejich okraji postaven strážní hrad Střmen, ale nebyly prozkoumány a lidé využívali pouze jejich okrajovou část pro úkrytí v dobách války. Až v roce 1824 vypukl ve skalách požár a odkryl zdejší skalní město, které začali lidé postupně objevovat.

Teplické skalní město

Skalní město je tvořeno souvislejšími skalními stěnami podél toku Skalního potoka. Modře značený turistický okruh je dlouhý asi 6 km ( prohlídka trvá asi 3 hodiny ) a je méně náročný než velký okruh v Adršpachu.

Teplické skály

Teplické skály a Adršpašské skalní město jsou propojeny žlutě značenou turistickou trasou vedoucí kaňonem Vlčí rokle, která se napojuje na modrý okruh v lese nedaleko za vstupem. Po asi 500 metrech od vstupu na turistický okruh se návštěvníkům nabízí možnost odbočit s trasy a vystoupat po soustavě schodů a strmých žebříků na vrchol skaliska, kde dříve stával strážní hrad Střmen. Na okruh se návštěvníci vrací stejnou cestou.

Teplické skalní město

Po nějaké chvíli začíná v údolí kolem potoka ubývat stromů a postupně se odhaluje pohled na různě rozmístěné balvany, věže a vysoké skalní stěny, jejichž výška dosahuje místy až 70 m. Postupně procházíme kolem Vlaštovčího hnízda, Krakonošovy harfy, Řeznické sekery, až projdeme kamennou branou a vstupujeme do soutěsek zvaných Sibiř, kde díky chladným klimatickým podmínkám může vydržet sníh až do letních měsíců. Dále mohou návštěvníci shlédnout Skalní kapli, Lví klec, Malé chrámové náměstí, Krakonošovu zahrádku, Skalní chrám a další skalní útvary roztodivných názvů.

Teplické skály

Poloha Teplických skal na mapě: zde

Přístup: autem z Police nad Metují odbočit na Teplice nad Metují a dále pokračovat směrem na Adršpach. Parkoviště je asi 1.5 km od centra Teplic, asi 100 m od vstupu od skal.


Duben - Listopad
Otevírací doba
Po - Ne 8.00-18.00 hod.
Vstupné
Plné 70 Kč
Snížené 35 Kč
Děti od 6-ti let 35 Kč
Rodinné - 2+2 170 Kč
Psi 15 Kč
Délka sezóny se upravuje podle aktuální sněhové pokrývky.

--------------------------------
Cestovní pojištění online
 od Porovnej24.cz

Ojeté vozy Škoda octavia